grzyb i plesn na etapie budowy domu

Nadmierna wilgoć stanowi poważny problem na każdym etapie budowy domu. Jej nagromadzenie się prowadzi w przyszłości do powstawania niebezpiecznych dla człowieka grzybów pleśniowych, a nawet uszkodzenia elementów konstrukcyjnych. Ważne jest, aby już na etapie budowy domu zapobiec nadmiernemu gromadzeniu się wilgoci, co znacznie zminimalizuje ryzyko pojawienia się grzyba w przyszłości.  Świetnym rozwiązaniem jest takie zapanowanie prac, aby obejmowały osuszanie z wilgoci technologicznej.

Na czym polega osuszanie domu?

Ponieważ powstawanie grzyba i pleśni prowadzi do szybkiego niszczenia budynku i może mieć konsekwencje dla zdrowia domowników, warto jak najszybciej zaplanować osuszanie domu po budowie. Rozpoczęcie tych prac można zaplanować zaraz po tym, jak skończymy pracę związane z tynkami czy wylewkami. Popularną metodą pozbywania się namiaru wilgoci jest połączenie dwóch synergicznych czynników – odpowiedniej temperatury oraz przepływu mas powietrza. Takie ogrzewanie połączone z wentylacją wnętrza domu to jedna z najczęściej używanych metod. Jeszcze lepsze efekty przynosi osuszanie z wilgoci technologicznej w metodzie kondensacyjnej. Jest ona nie tylko bardziej ekonomiczna, ale też cechuje się większą skutecznością.

Osuszać samemu czy wynająć fachowców?

Chociaż osuszanie domu po budowie wydaje się czynnością dość prostą do przeprowadzenia, warto pamiętać, że proces ten wymaga stałego kontrolowania warunków panujących w budynku. Zbyt intensywne osuszanie lub niedokładne jego przeprowadzenie mogą być zgubne w skutkach. Dlatego warto rozważyć wynajęcie firmy, która zajmie się wszystkimi szczegółami i dopilnuje właściwego wykonania prac. Działanie na własną rękę ma także tę wadę, że zwykle nie dysponujemy odpowiednimi narzędziami. Przedsiębiorstwa, które przeprowadzają osuszanie domu po budowie, mają do dyspozycji sprzęt osuszający, który jest bardzo wydajny i pozwala na szybkie i bezpieczne przeprowadzenie całego procesu.

Podsumowując, osuszanie z wilgoci technologicznej już na etapie budowy domu, pozwala zaoszczędzić sobie wielu problemów w przyszłości i jest jedną z podstaw dobrego wykonania prac związanych z nieruchomością.