Osuszanie ścian po zalaniu
Zalanie przestrzeni mieszkalnej lub biurowej często jest trudnym doświadczeniem. Decydując się na wsparcie naszej firmy Klient otrzymuje gwarancję, że woda przestanie się rozprzestrzeniać a skutki zalania zostaną ograniczone. Już podczas pierwszego kontaktu telefonicznego ustalamy termin bezpłatnych oględzin* a Klientowi zaoferujemy kompleksową opieką.
Współpraca z nami krok po kroku
Krok 1. Oględziny
Oględziny zawsze odbywają się w miejscu szkody. Dokonujemy pełnych pomiarów, badamy wilgotność ścian, posadzek. Używamy specjalistycznych mierników określających skalę problemu. Rozmawiamy z Klientem, aby określić przebieg zdarzenia oraz co ważne ustalamy czy przyczyna szkody została zlokalizowana i naprawiona. W przypadku wątpliwości wykonujemy również usługę lokalizacji wycieku https://nord-help.com.pl/lokalizacja-wyciekow/.
Na podstawie zebranych informacji oraz wykonanych pomiarów wskazujemy jaki rodzaj osuszania będzie skuteczny i adekwatny. Określamy i szacujemy ilość potrzebnego sprzętu, rodzaj maszyn a także czas osuszania oraz przybliżony koszt.
Krok 2. Oferta dla Klienta.
Dokument zawiera wszystkie ustalenia omówione na oględzinach, ilość i rodzaj maszyn, czas osuszania oraz kosztorys z wyszczególnieniem robocizny, materiału i użytego sprzętu. Jest to pełna dokumentacja formalno-prawna, którą Klienta może przedłożyć w swoim Towarzystwie Ubezpieczeń zgłaszając szkodę.
Krok 3. Akceptacja oferty.
Po otrzymaniu od Klienta akceptacji oferty przystępujemy do realizacji usługi.
Krok 4. Realizacja usługi.
Przygotowujemy pomieszczenia i przestrzeń tak aby maszyny pracowały wydajnie i bezpiecznie. Instalujemy sprzęt, sprawdzamy wszystkie podłączenia i układy.
Jeżeli zalaniu uległa przestrzeń podposadzkowa wówczas wykonujemy nawierty w posadzce, aby dostać się pod przestrzeń izolacyjną. W razie potrzeby bezinwazyjnie demontujemy płyteki. W wykonane odwierty wprowadzamy rury podłączone do osuszaczy i wtłaczamy powietrze pod posadzkę aby usunąć z tej przestrzeni wodę. Natomiast jeśli zawilgoceniu uległy ściany i/lub warstwa powierzchniowa podłogi wtedy stosujemy inny sposób osuszania, bez konieczności wiercenia otworów.
Informujemy Klienta jak będzie przebiegał proces osuszania oraz co zostało wykonane.
W trakcie usługi monitorujemy przebieg procesu osuszania. Pojawiamy się, aby wykonać pomiary kontrolne, które zostaną opisane w protokole zakończenia. W razie potrzeby zmieniamy układ sprzętu, dodajemy lub zmniejszamy ilość maszyn. Szacujemy czas zakończenia osuszania.
Krok 5. Ozonowanie
Gdy wszystkie odczyty wskazują, że wilgotność w pomieszczeniach wróciła do normy wówczas demontujemy sprzęt z lokalu i kończymy proces osuszania. Finalnym punktem jest wykonanie ozonowania, opryskiwania lub zamgławiania pomieszczeń. Rodzaj dezynfekcji zależy od rodzaju i stopnia zawilgocenia z którym się zmagaliśmy. Dzięki tej usłudze usunięte zostaną wszystkie drobnoustroje i grzyby, które zdążyły się wytworzyć po zalaniu ale również zniwelujemy nieprzyjemny zapach – również częsty skutek zalania.
Krok 6. Sporządzenie dokumentacji
Sporządzamy protokół z zakończenia, który zawiera informację o pomiarach kontrolnych oraz dokumentację zdjęciową. Protokół należy również przedstawić Ubezpieczycielowi jeśli zgłosiliśmy szkodę. Wydajemy gwarancję na wykonaną usługę!
Nadmierna wilgoć panująca w pomieszczeniach czy to mieszkalnych, czy magazynowych albo biurowych nie jest zwykle cechą pożądaną. Profesjonalne usługi umożliwiające osuszanie ścian pozwalają na dostosowanie poziomu wilgotności do pożądanego, a ich połączenie z pomiarem wilgotności oraz zlokalizowaniem i usunięciem źródła zawilgocenia, jeżeli takie istnieje, pozwolą na kompleksowe rozwiązanie problemu.
Kiedy konieczne jest osuszanie ścian?
Brak odpowiedniej izolacji cieplnej budynku, niewłaściwa wentylacja czy nieszczelności w poszyciu dachowym – to tylko kilka z wielu sytuacji, w których osuszanie ścian budynku może być koniecznością. Kiedy ściana chłonie i zatrzymuje wilgoć przez dłuższy czas, może nastąpić jej zagrzybienie i konieczność podjęcia dodatkowych działań, takich jak ozonowanie czy odgrzybianie. Podobnie jest w sytuacji przemarznięcia ścian spowodowanego brakiem ogrzewania w sezonie zimowym.
Jak postępować w przypadku szkody zalaniowej?*
- Zadzwoń pod numer 668 302 413 – umów się na bezpłatne oględziny*
- Zlokalizuj przyczynę zalania lub zleć to nam – zrobimy to profesjonalnie
- Zgłoś szkodę do Towarzystwa Ubezpieczeń (jeśli szkodę obejmuje ubezpieczenie)
- Zaufaj nam – wiemy co robić w takiej sytuacji
- Uzyskaj zwrot kosztów za lokalizację i/lub osuszanie**
Jesteśmy firmą, która profesjonalnie zajmuje się osuszaniem ścian.
Pomożemy osuszyć każdą ścianę.
*dla osób które zdecydują się na skorzystanie z usługi.
** dotyczy Klientów ubezpieczonych.
7 powodów
Dlaczego warto wybrać Nord Help?
- Możliwość rozliczenia bezgotówkowego – podpisujemy cesje dzięki temu to my rozliczmy się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym.
- 20-letnie doświadczenie w zakresie likwidacji szkód i osuszania budynków
- Posiadamy jeden z najważniejszych światowych certyfikatów w zakresie osuszania – standardy S500
- Nasi pracownicy posiadają certyfikat IICRC Water Damage Technician – organizacja non-profit dla branż Restytucji, Czyszczenia i Inspekcji.
- Sporządzamy profesjonalne wyceny i kosztorysy. Nasi pracownicy przez wiele lat pracowali w Towarzystwach Ubezpieczeń – dlatego wiedzą jak odpowiednio przygotować dokumentacje formalno-prawną.
- Stosujemy różne metody lokalizacji wycieków – dzięki temu znajdziemy nawet najmniejsze nieszczelności.
- Lokalizujemy wycieki w domach i mieszkaniach, ale również w obiektach wielkopowierzchniowych.
Zapraszamy do kontaktu
- E-mail: biuro@nord-help.pl
- Telefon: 668 302 413
Osuszanie ścian i murów
W wyniku zalania spowodowanego usterką instalacji wodnej czy C.O., jak i na przykład uszkodzoną rynną bardzo często dochodzi do niebezpiecznego zawilgocenia zarówno ścian, jak i konstrukcji budynku. Oczywiście pierwszym krokiem w takiej sytuacji jest zlokalizowanie źródła wody i dokonanie naprawy, dopiero potem konieczne będzie osuszanie ścian po zalaniu czy też osuszanie murów zewnętrznych. Niejednokrotnie również po przeprowadzonym generalnym remoncie, albo też w nowych budynkach ze świeżymi tynkami i wylewkami stosowane jest osuszanie ścian wewnętrznych, aby przyspieszyć zakończenie inwestycji.
Sposoby na osuszanie ścian z wilgoci
Pomieszczenia które mają zawilgocone ściany, ale przyczyny zawilgocenia zostały już wyeliminowane, często mogą osuszyć się w wyniku naturalnego procesu wentylacji. Jest to jednak zwykle proces długotrwały, co więcej nie mamy pewności czy zanim osiągniemy właściwy poziom wilgotności nie pojawi się na ścianie niebezpieczny grzyb. Z tego względu warto zainwestować w usługę lub profesjonalny sprzęt umożliwiający odwilgocenie ścian.
Metody na osuszanie ścian bazują na zastosowaniu profesjonalnego sprzętu oraz dokładnej analizy problemu. Zwykle stosuje się metody nieinwazyjne, jednak w przypadku gdy konstrukcja ściany została uszkodzona czy zagrzybiona może zajść potrzeba skucia tynku czy innych działań umożliwiających pełną eliminację problemu.