3 powody, dla których warto osuszyć świeżo postawiony budynek
Zastanawiasz się, czy warto osuszyć świeżo powstały budynek? Dowiedz się dlaczego osuszenie jest ważnym krokiem po ukończeniu budowy. Czytaj więcej
Zastanawiasz się, czy warto osuszyć świeżo powstały budynek? Dowiedz się dlaczego osuszenie jest ważnym krokiem po ukończeniu budowy. Czytaj więcej
Powracająca wilgoć może skutecznie uprzykrzyć życie i spędzać sen z powiek. Pojawia się najczęściej w łazienkach, suszarniach, piwnicach, a także w halach przemysłowych. Walka z nią jest niejednokrotnie trudna i czasochłonna. Zbyt szczelne okna i nieodpowiednia izolacja nie ułatwiają sytuacji. Skutecznym i zyskującym coraz większą popularność urządzeniem jest kondensacyjny osuszacz powietrza. Głównym celem maszyny jest eliminacja wilgoci i ograniczenie rozwoju grzybów i pleśni. Czytaj więcej
Co zrobić, gdy zaleje nas sąsiad, pęknie rura lub pojawią się ogromne ulewy?
Osuszanie budynków to niełatwe zadanie, które wymaga odpowiedniej wiedzy, by przeprowadzić je skutecznie. Nieumiejętne osuszanie po zalaniu może prowadzić do powstawania grzybów i pleśni na ścianach, dlatego warto przygotować się do tego zadania. Czytaj więcej
Wilgoć w domu zawsze pociąga za sobą konsekwencje. Jest powodem pojawiania się pleśni i grzybów, co stanowi zagrożenie dla zdrowia mieszkańców. Utrzymująca się przez dłuższy czas jest także przyczyną kolejnych remontów, związanych z niszczeniem tynków czy parkietu. Takie same skutki niesie za sobą wilgoć technologiczna. Pojawia się zarówno w nowych budynkach, jak i w starszych po generalnym remoncie. Dlatego przed rozpoczęciem prac warto wiedzieć, co dokładnie jest jej źródłem i jak sobie z nią poradzić.
Zalania spowodowane awarią instalacji wodnej, będące skutkiem silnego deszczu lub powodzi powodują zawilgocenie zarówno ścian, jak podłóg. Tradycyjne metody osuszania polegające na wietrzeniu lub nagrzewaniu gorącym powietrzem w przypadku posadzek okazują się niewystarczające. Jedynym sposobem na uniknięcie generalnego remontu jest zastosowanie osuszania podposadzkowego.
Grzyb i pleśnie, które pozostawia się samym sobie i w konsekwencji bez żadnych przeszkód mogą swobodnie się rozwijać, wytwarzają szkodliwe dla człowieka toksyny.
Co to jest grzyb, jak wygląda i jakie groźne konsekwencję za sobą niesie?
Zalane mieszkanie może być prawdziwym horrorem. Zapach stęchlizny może utrzymywać się bardzo długo, często nie dni, a miesiące. Co więc można z tym zrobić, aby pobyć się tego problemu? Odpowiedzią staje się ozonowanie. Czym jest, jak się je przeprowadza i czy jest skuteczne?
Od 2020 roku odkażanie pomieszczeń z użyciem ozonu zyskuje na popularności przez pandemię koronawirusa. Coraz więcej osób decyduje się na ozonowanie mieszkań, chcąc uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa. Mało kto jednak wie, jak szerokie zastosowanie ma ozonowanie i jak korzystne może być w przypadku alergików czy zagrzybiałych, zaniedbanych pomieszczeń.
Wilgoć w mieszkaniu to poważny problem, a bagatelizowanie go może mieć duże konsekwencje. W wilgotnym środowisku rozwijają się toksyczne grzyby i pleśnie, a permanentnie zawilgocone ściany mogą doprowadzić do naruszenia konstrukcji budynku. Woda przedostaje się do mieszkania na kilka sposobów. Oto trzy najczęstsze przyczyny.
Łazienka to pomieszczenie, w którym panuje specyficzny mikroklimat spowodowany dużą wilgotnością powietrza. Przyczynia się to do powstawania zawilgoceń, prowadzących do tworzenia się pleśni i grzybów. Zabezpieczenie przed nimi łazienki jest jednym z głównych zadań, przed którymi stają właściciele domów i mieszkań.