Blog

osuszanie ścian
Blog

Jak działa osuszacz kondensacyjny?

Powracająca wilgoć może skutecznie uprzykrzyć życie i spędzać sen z powiek. Pojawia się najczęściej w łazienkach, suszarniach, piwnicach, a także w halach przemysłowych. Walka z nią jest niejednokrotnie trudna i czasochłonna. Zbyt szczelne okna i nieodpowiednia izolacja nie ułatwiają sytuacji. Skutecznym i zyskującym coraz większą popularność urządzeniem jest kondensacyjny osuszacz powietrza. Głównym celem maszyny jest eliminacja wilgoci i ograniczenie rozwoju grzybów i pleśni. Czytaj więcej

osuszacz ścian
Blog

Rodzaje osuszaczy budynków

Co zrobić, gdy zaleje nas sąsiad, pęknie rura lub pojawią się ogromne ulewy?

Osuszanie budynków to niełatwe zadanie, które wymaga odpowiedniej wiedzy, by przeprowadzić je skutecznie. Nieumiejętne osuszanie po zalaniu może prowadzić do powstawania grzybów i pleśni na ścianach, dlatego warto przygotować się do tego zadania. Czytaj więcej

wilgoc technologiczna
Blog

Czym jest wilgoć technologiczna?

Wilgoć w domu zawsze pociąga za sobą konsekwencje. Jest powodem pojawiania się pleśni i grzybów, co stanowi zagrożenie dla zdrowia mieszkańców. Utrzymująca się przez dłuższy czas jest także przyczyną kolejnych remontów, związanych z niszczeniem tynków czy parkietu. Takie same skutki niesie za sobą wilgoć technologiczna. Pojawia się zarówno w nowych budynkach, jak i w starszych po generalnym remoncie. Dlatego przed rozpoczęciem prac warto wiedzieć, co dokładnie jest jej źródłem i jak sobie z nią poradzić.

Czytaj więcej

wilgoci w mieszkaniu
Blog

3 najczęstsze przyczyny wilgoci w mieszkaniu

Wilgoć w mieszkaniu to poważny problem, a bagatelizowanie go może mieć duże konsekwencje. W wilgotnym środowisku rozwijają się toksyczne grzyby i pleśnie, a permanentnie zawilgocone ściany mogą doprowadzić do naruszenia konstrukcji budynku. Woda przedostaje się do mieszkania na kilka sposobów. Oto trzy najczęstsze przyczyny.

Czytaj więcej

Zabezpieczamy lazienke przed wilgocia
Blog

Zabezpieczamy łazienkę przed wilgocią

Łazienka to pomieszczenie, w którym panuje specyficzny mikroklimat spowodowany dużą wilgotnością powietrza. Przyczynia się to do powstawania zawilgoceń, prowadzących do tworzenia się pleśni i grzybów. Zabezpieczenie przed nimi łazienki jest jednym z głównych zadań, przed którymi stają właściciele domów i mieszkań.

Czytaj więcej