ozonowania pomieszczen

Usługa ozonowania pomieszczeń jest stosunkowo młodym sposobem na dezynfekowanie wnętrz samochodów i mieszkań – jednak zyskuje coraz większe rzesze zwolenników z uwagi na wysoką skuteczność, bezpieczeństwo stosowania i inne zalety.

Na czym polega proces ozonowania?

Do przeprowadzenia procedury ozonowania pomieszczeń wykorzystuje się generatory azotu. Jest ono procesem oczyszczania lokali z nieprzyjemnego zapachu, powstającego m.in. poprzez palenie papierosów czy zawilgocenie ścian. Podczas zabiegu giną wszelkie mikroorganizmy, bakterie oraz roztocza i alergeny, co sprawia, że zapach nie jest maskowany, a dokładnie usuwany. Po zakończeniu ozonowania mieszkanie należy dokładnie przewietrzyć. Co ważne, jest to postępowanie całkowicie bezpieczne dla środowiska, gdyż ozon ulega rozpadowi zmieniając się w czysty tlen.

Ozonowanie pomieszczeń nie działa niszcząco na odkażane powierzchnie, nie musimy więc obawiać się o meble czy sprzęty. W trakcie wykonywania zabiegu w pomieszczeniu nie mogą znajdować się ludzie, rośliny i zwierzęta. Profesjonalne firmy zajmujące się tego typu zabiegami zadbają o odpowiednie przygotowanie pomieszczeń do dezynfekcji oraz przeprowadzą czynności dopuszczające je do ponownego użytkowania.

Drugim wartym uwagi sposobem dezynfekcji jest zamgławianie, do którego stosuje się środki chemiczne o odpowiednim stężeniu rozpylane bezpośrednio na odkażane powierzchnie. Skutecznie usuwają one wirusy i bakterie. Z pomieszczenia można korzystać po ok. godzinie od przeprowadzenia całej procedury.

Dlaczego przed sprzedażą warto poddać mieszkanie ozonowaniu?

Zdarzają się sytuacje skrajne, jak np. powstanie odoru w wyniku rozkładu zwłok lub zapachu spalenizny po pożarze, w których jako metoda walki z fetorem idealnie sprawdzi się ozonowanie pomieszczeń. Niemniej każde mieszkanie, nawet najbardziej zadbane i utrzymywane w czystości, charakteryzuje się specyficznym dla niego zapachem. Lokatorzy przyzwyczajają się do niego bardzo szybko, ponieważ przebywają w nim często i długo, przez co organizm przestaje go odczuwać. W sytuacji, gdy w mieszkaniu tym mają pojawiać się potencjalni nabywcy, warto dołożyć wszelkich starań, aby nie skojarzyli oni wnętrz z żadną przykrą wonią. Jeśli w pomieszczeniach przebywa na co dzień pies lub kot, będzie to przeszkadzało osobie, która nie posiada pupila w domu.

Aby maksymalnie zachęcić potencjalnych nabywców, warto przeprowadzić ozonowanie pomieszczeń oraz zamgławianie. Zneutralizuje ono zarówno intensywne, jak i ledwo wyczuwalne zapachy i zdezynfekuje wszystkie wnętrza, co wpłynie pozytywnie na odczucia pojawiających się w nim osób. Ozonowanie mieszkania z pewnością pomoże w szybkiej i sprawnej jego sprzedaży, a także podniesie jego wartość.