Kiedy warto zdecydowac sie na wynajem osuszaczy

Nadmierna wilgoć w mieszkaniu może wiązać się z negatywnymi konsekwencjami. Kiedy konwencjonalne sposoby na jej usuwanie nie pomagają, warto zwrócić się po pomoc do profesjonalistów. Dziś mamy możliwość zakupu nowoczesnych urządzeń albo wybrać wynajem osuszaczy. Są to wysokiej klasy urządzenia, za sprawą których z łatwością możemy przywrócić optymalne warunki panujące w domu bądź mieszkaniu.

Osuszacze – najważniejsze informacje

Osuszacze to profesjonalne, szybkie w działaniu i względnie bezobsługowe urządzenia, które stanowią nieocenioną pomoc w walce z wilgocią. Wyróżnić możemy osuszacze przemysłowe, budowlane, basenowe i domowe. Jeżeli na zewnątrz panują odpowiednie warunki, czyli temperatura powietrza przekracza 0°C, to osuszacze działają całkowicie samodzielnie, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Osuszacze różnią się od siebie mocą i zastosowaniem. To, na który się zdecydujemy, zależne jest zwłaszcza od tego, jakiej wydajności sprzętu potrzebujemy. Kolejną różnicą jest też ilość zużywanego przez poszczególne modele prądu. Średnia moc osuszacza to z reguły 150-450 W. Jeśli jednak zdecydujemy się na osuszacz adsorpcyjny, to jego moc będzie zdecydowanie większa. Może wynosić nawet 800 W.

Dużą zaletą nowoczesnych osuszaczy jest to, że pracują one cicho, dzięki temu osoby znajdujące się w otoczeniu, mimo działania osuszacza, mogą czuć się komfortowo.

Kiedy rozważyć wynajem osuszaczy?

Kiedy konieczne jest skorzystanie z omawianej metody? Urządzenia sprawdzą się zwłaszcza w przypadku, kiedy wilgotność powietrza w naszym domu przekroczyła już 60%, ponieważ to właśnie wtedy krople wody zaczynają osadzać się na ścianach budynku.

Wynajem osuszaczy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które borykają się z nadmiarem wilgoci w swoim domu lub mieszkaniu, na przykład z powodu powodzi, awarii instalacji wodnej i kanalizacyjnej lub ze względu na brak właściwej izolacji cieplnej.