wspolprace z firma osuszajaca budynki

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie. Każdy wie, jak dużo wysiłku trzeba włożyć, by wszystko się powiodło. Wbrew pozorom, nie tylko pieniądze i znalezienie odpowiednich fachowców stanowią problem. W trakcie budowy wiele rzeczy wymaga kontroli i dodatkowej uwagi.

Jednym z najważniejszych problemów podczas budowy domu są zawilgocenia. Z różnych przyczyn ściany szybko nasiąkają, a schną zdecydowanie wolniej. Jest to wyjątkowo niebezpieczne, ponieważ duża wilgotność sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni.

Skąd się bierze wilgoć na budowie?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, ile czynników ma wpływ na wilgotność ścian powstającego budynku. Pierwszym źródłem wilgoci są stosowane materiały budowlane: zaprawy, kleje, tynki. Dodatkowo na gromadzenie wody mają wpływ również czynniki zewnętrzne. Dlatego bardzo ważna jest kontrola nowego budynku pod kątem wilgoci. Nawet gdy nie ma widocznych oznak zawilgocenia, warto zwrócić się do fachowców po opinię i dokładne pomiary wilgotności na budowie.

Profesjonalne osuszanie budynku

Istnieje kilka sposobów na osuszanie ścian budynków. Niestety, większość z nich może okazać się nieskuteczna. W nowo wybudowanych domach bardzo trudno pozbyć się nadmiaru wody z uwagi na duży kontakt z zewnętrznym wilgotnym powietrzem. Mała cyrkulacja powietrza w zamkniętym pomieszczeniu po przykryciu budynku dachem sprzyja nagromadzeniu parującej wody na ścianach i fundamentach. W niektórych przypadkach osuszanie fundamentów bez specjalistycznych narzędzi i odpowiedniego przygotowania jest po prostu niemożliwe. W takiej sytuacji potrzebna jest profesjonalna pomoc, którą oferują firmy zajmujące się usuwaniem wilgoci. Fachowcy doskonale wiedzą, jak postępować w przypadku świeżo wybudowanych domów. W takiej sytuacji pomoc profesjonalistów jest bardzo korzystna, gdyż doświadczenie i odpowiedni sprzęt znacznie ułatwiają i usprawniają cały proces osuszania nowo wybudowanego budynku, a co za tym idzie – kolejnych etapów prac budowlanych i remontowych. Nawiązując współpracę z Nord Help skracasz czas potrzebny na realizację poszczególnych etapów budowlanych i unikasz wilgoci technologicznej.