Zamglawianie - kiedy trzeba wezwac specjaliste

Metoda zamgławiania jest równie skuteczną i popularną metodą dezynfekcji jak ozonowanie. Jest to bardzo nowoczesny sposób. Polega on na wytwarzaniu mikroskopijnych kropelek specjalnego preparatu i rozprowadzaniu przy użyciu wytwornika aerozolu tzw. zamgławiacza. Kropelki te nie są widoczne gołym okiem, dzięki temu unoszą się w powietrzu i skutecznie docierają do każdej szczeliny, usuwając szkodniki i niepożądany zapach. Preparat stosowany prze zamgławianiu to połączenie trującej substancji i wody. Stosuje się go również przy osuszaniu mieszkania.

Zamgławianie odbywa się w niskich temperaturach, dlatego w skrócie można powiedzieć, że jest to wytwarzanie zimnej mgły. Wytwornice stosowane do produkcji tej „zimnej mgły” nie tworzą gorących spalin, a to ma duże znaczenie przy stosowaniu środków, które są wrażliwe na wysoką temperaturę.

Substancja używana do zamgławiania pozostaje na powierzchni, na którą została rozpylona ok 2 do 4 tygodni. Dezynfekcja tą metodą jest szybsza i bardziej efektowna niż inne sposoby opryskiwania, dzięki temu zużywa się też mniej środka.

Metodę zamgławiania stosuje się najczęściej do:

  • zwalczenia szkodników wewnątrz i na zewnątrz domu takich jak: pluskwy, komary, mrówki, karaluchy itd.
  • dezynfekcji różnych gospodarczych pomieszczeń np. w których przebywają zwierzęta (obora, chlew, kurnik i inne),
  • osuszanie mieszkania po zalaniu,
  • usuwanie grzybów, pleśni i mikroorganizmów,
  • likwidowanie przykrych i niepożądanych zapachów,
  • opryskiwanie trudno dostępnych miejsc.

Warto wspomnieć, że decydując się na zamgławianie, należy wybrać firmę, która ma doświadczenie w tego typu usługach i posiada niezbędny sprzęt. Z pewnością specjalista świetnie sobie poradzi ze zleceniem i efektownie pozbędzie się problemu. Do najważniejszych zalet zamgławiania należą: możliwość rozprowadzania preparatu po wszystkich zakamarkach pomieszczenia, krótki czas wykonywania zabiegu, duża skuteczność i mniejsza ilość substancji wykorzystanej do zabiegu.